• Žiacka knižnica

• Žiacka knižnica ako zdroj informácií k ďalšiemu vzdelávaniu prešla komplexnou rekonštrukciou v r. 2011.

Knižničný fond obsahuje okolo 1500 kníh nielen z beletrie, ale i populárno-vedeckej literatúry.

Neustále dopĺňame knižné zbierky o knihy hlavne súčasných autorov za pomoci nielen financií zo ZRŠ, ale i z vlastných zdrojov.

Žiacka knižnica slúži aj ako učebňa s interaktívnou tabuľou a pripojením na internet.

Správkyňou knižničného fondu je p. uč. PaedDr. Martina Hanusová.

Pre žiakov za účelom vypožičania je otvorená

každý utorok a štvrtok od 7.30 - 8.00 hod

a po vyučovaní vo štvrtok od 13. 30 - 14.00 hod,

príp. na požiadanie podľa potreby.

• Zoznam kníh zakúpených z prostriedkov získaných zo zberu papiera
          1. Najhoršie deti na svete
          27. Strážca ohňa
          28. Basta fidli 2 ks
          • Hravo v knižnici - školský projekt

Naša knižnica sa počas letných prázdnin rozšírila o čitateľský kútik, ktorý poskytuje deťom možnosť čítania kníh počas prestávok alebo mimo otváracích hodín knižnice. V knižnej búdke si žiaci môžu vybrať pútavú knižku na čítanie. S radosťou môžeme konštatovať, že zber papiera, do ktorého sa okrem žiakov, rodičov a pani učiteliek zapája aj široká verejnosť, nám umožňuje zakúpiť nové a pútavé knihy pre súčasných čitateľov.

Prilákať do knižnice viacej čitateľov sa nám darí aj vďaka súťažiam, ktoré prebiehajú v mesačných intervaloch. Každý mesiac si čitatelia nájdu novú úlohu, ktorej splnenie je podmienkou zaradenia do žrebovania. Traja šťastlivci sú odmenení vecnými cenami. Tu sú ukážky jesenných úloh:

SEPTEMBER:  Vaša septembrová úloha sa nachádza v čitateľskom kútiku nad lavičkou. Umiestnili sme tam portréty súčasných slovenských spisovateľov píšucich pre deti a mládež. Zistite mená aspoň šiestich z nich. Odpovede vpíšte do pripravených lístkov a odovzdajte v knižnici.

OKTÓBER: V čitateľskom kútiku sme nad lavičkou zverejnili mená spisovateľov, ktorých ste hádali v septembrovej súťaži. Môžete si overiť, či ste ich poznali. V októbri bude vašou úlohou zistiť názov knihy, ktorú títo spisovatelia napísali, prípadne časopisu, v ktorom uverejňujú svoje pravidelné rubriky. Podmienkou je, aby sa táto kniha alebo časopis nachádzali v našej knižnici. Stačí po jednej knihe od každého spisovateľa.

NOVEMBER: Vašou novembrovou úlohou bude výtvarne stvárniť jednu literárnu postavu z kníh spisovateľa Branislava Jobusa, ktorého sme pozvali na besedu do našej knižnice. Možno máte jeho knihu doma a možno ste objavili jeho knihu v našej knižnici. Dáme vám aj pomôcku: Zvon, Žubrienky inštalatérky, Láskavé rozprávky, Plajko, Muflón Ancijáš, Ja nič, ja muzikant, ... Literárnu postavu si už v nich musíte vyhľadať sami. Kresbu alebo maľbu je potrebné urobiť na veľký formát výkresu A3 a odovzdať do konca mesiaca v knižnici. Najkrajšie ilustrácie budú zdobiť priestory našej knižnice alebo budú vhodným darčekom pre pána spisovateľa.

Šťastní výhercovia J