• Trenčianske hodiny - školské kolo

• V pondelok 21. októbra sa z našej školskej knižnice šírili melódie ľudových piesní a radosť zo spievania. Malí speváci a speváčky predviedli svoje najlepšie výkony. Napokon porota odmenila týchto víťazov:

1. kategória: Hanka Mazánová z 1.A, Nina Blašková z 3.B, Rebeka Švajlenínová z 1.A, Kiarka Šubertová z 3.A, cena poroty - Lívia Šimáková z 2.B

2. kategória: Katarína Blašková zo 6.A, Daniel Tadeáš z 5.A

3. kategória: Ema Kašlíková z 8.A     Blahoželáme!

• Deň jablka

• Ľudová múdrosť hovorí: Každý deň  jablko, od lekára ďaleko … V pondelok 21. októbra sme si v našej triede 4.A pripomenuli DEŇ JABLKA. Úlohou detí bolo priniesť najmenšie, najväčšie a najkrajšie jabĺčko do súťaže. Víťazom v triede gratulujeme a ďakujeme aj ostatným deťom za jabĺčka a pripravené koláčiky na ktorých si deti pochutnali.

Víťazi : 1. Najkrajšie jabĺčko : Šimon Piláthy

2. Najväčšie jabĺčko:  Kristián Pšenka

3. Najmenšie jabĺčko: Miško Lipták

• Práca so živočíchmi na hodine biológie

• Žiaci 7.A si na hodine biológie vyskúšali prácu so živočíchmi z našej prírody. Konkrétne pozorovali dážďovku zemnú. Skúmali jej stavbu tela, reakciu na dotyk aj chemické látky. Práca s dážďovkami sa im páčila, ocenili ich obrovský význam  a dokonca každá dostala aj jedinečné meno.

• Dopravná výchova 1. stupeň

• Dopravná výchova na našej škole pokračovala aj mesiaci október. Pre nepriaznivé počasie bolo mobilné dopravné ihrisko rozložené v kultúrnom dome. Žiaci 1. stupňa sa pod vedením skúseného inštruktora zoznámili so správnym spôsobom pohybu na cestách a chodníkoch, dopravnými značkami. Boli poučení o dôležitosti reflexných a ochranných prvkoch i schopnosti predvídať a odhadnúť situácie v prostredí dopravy. úlohe chodcov i kolobežkárov si svoje vedomosti vyskúšali aj prakticky na ploche dopravného ihriska. Veríme, že získané skúsenosti využijú aj pri jazdení na bicykli v našej obci.

• Hodina techniky netradične

• Na začiatku októbra si mladé kuchárky - deviatačky vyskúšali v priestoroch školskej kuchynky pod vedením pána učiteľa Bačíka upiecť chutné mafíny. Dievčatá boli veľmi šikovné a práca im išla od ruky. Hravo to zvládli. K týmto dobrotám primiešali ešte trošku fantázie, kreativity a dôvtipu.

• Futsal chlapci - okresné kolo

• V utorok 8. októbra sme s chlapcami vycestovali odohrať zápasy okresného kola futsalu do športovej haly v obci Melčice-Lieskové. Po zaujímavých a mierne hlučných súbojoch piatich škôl sme skončili na krásnom 2.mieste. Reprezentovali nás chlapci z 8.a 9.ročníka pod vedením pána učiteľa Bačíka. Ďakujeme aj pánovi Turákovi za pomoc s dopravou.

• Kvapka pre život

• V rámci osláv 585. výročia obce majú dospelí možnosť zúčastniť sa 8. novembra 2024 mobilného odberu krvi v KULTÚRNOM DOME v Hornom Srní. Nutná je registrácia do konca októbra na kvapkaprezivot@gmail.com (meno, mobilné číslo, email).