• Informácie o prijímacom konaní na strednú školu

•

Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača môže podať 2 prihlášky na vzdelávanie na 2 stredné školy alebo na 2 odbory vzdelávania tej istej strednej školy.
        V odôvodnených prípadoch môže podať ďalšie 2 prihlášky na štúdium v odboroch vzdelávania, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania a ďalšiu prihlášku v druhom kole prijímacích pohovorov :
        · 2 prihlášky na talentové odbory
        · 2 prihlášky na 1. kolo prijímacích pohovorov
        · 1 prihláška na 2. kolo prijímacích pohovorov

Termíny podania prihlášok na štúdium

Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ, ktorú žiak navštevuje, do 20. februára na štúdium v odboroch vzdelávania, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania; do 10. apríla na ostatné odbory vzdelávania. Na prihláške uvedie termín prijímacej skúšky. Riaditeľ ZŠ odošle prihlášku na strednú školu :
        a) do 8. apríla 2021 na štúdium v odboroch vzdelávania, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania,
        b) do 8. apríla 2021 na ostatné odbory vzdelávania.

Organizácia prijímacieho konania

Riaditeľ strednej školy do 26. februára 2021  zverejní :
        - počet žiakov, ktorých možno prijať do 1. ročníka
        - termíny konania prijímacích skúšok
        - formu prijímacej skúšky, jej obsah a rozsah
        - jednotné kritériá na úspešné vykonanie skúšky a ostatné podmienky prijatia na štúdium pre oba termíny prijímacieho konania
        - kritériá na prijatie uchádzačov bez prijímacej skúšky

Termíny prijímacích skúšok
        Talentové PS
        - od 5.5.-7.5.  2021 prvý termín
        - od 12.5. - 14.5.2021 druhý termín
        1. kolo PS (vrátane osemročných gymnázií)
        - 3. 5. - 4.5. 2021  prvý termín PS
        - 10. 5. - 11.5. 2021 druhý termínPS
        2. kolo PS
        - 22. júna 2021

Riaditeľ strednej školy rozhodne o tom, či sa na škole vykonajú prijímacie skúšky v ďalšom termíne na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka. Toto rozhodnutie zverejní najneskôr do 6. júna. Prijímacia skúška sa koná v treťom úplnom júnovom týždni v utorok a z organizačných dôvodov sa môže uskutočniť v stredu.Riaditeľ SŠ zverejní výsledky prijímacieho konania na výveske školy :
        - do 3 pracovných dní odo dňa termínu konania talentových PS
        - do 3 pracovných dní odo dňa konania druhého termínu 1. kola PS
        - do 3 pracovných dní odo dňa termínu konania 2. kola PS

Zápis na strednú školu

Riaditeľ strednej školy rozhodne a odošle uchádzačovi rozhodnutie o prijatí na
        štúdium a zároveň mu oznámi miesto, termín a spôsob zápisu na štúdium na SŠ.
        Zápisný lístok :
        SŠ vykoná zápis na základe zápisného lístka, ktorý vydá príslušná základná
        škola. Základná škola vydá uchádzačovi o štúdium iba jeden zápisný lístok, ktorý je
        prenosný .
        Zápisný lístok si ponechá stredná škola, na ktorú sa uchádzač zapíše.
        Ak je uchádzač úspešný aj na ďalšej strednej škole a uprednostní štúdium na tej
        strednej škole, zruší zápis, vyzdvihne si zápisný lístok a odovzdá ho tej strednej
        škole, na ktorú sa zapíše. Ak sa uchádzač nezapíše, rozhodnutie, ktorým bol
        uchádzač prijatý na štúdium v strednej škole, je neplatné.

Odvolanie proti rozhodnutiu o neprijatí

Proti rozhodnutiu riaditeľa SŠ o neprijatí sa môže uchádzač alebo zákonný zástupca
        maloletého uchádzača odvolať v lehote :
        - do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia /štátne školy/
        - do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia /cirkevné a súkromné školy/