• Názov projektu: micro:bit

Cieľ projekt: Cieľom nášho projektu je motivovať a podporovať našich žiakov, ale hlavne dievčatá v IT oblasti formou aktivít zameraných na programovanie prostredníctvom micro:bit. Vniesť na hodiny informatiky nové technológie, možnosti ako reálne využiť programovanie. Žiaci sa zároveň učia prezentovať svoje projekty. Tento projekt umožňuje našim žiakom zmysluplne tráviť čas aj mimo povinného vyučovania pri tvorbe spoločných projektov formou zábavy a vzájomnej kooperácie. Nakoľko škola má základné kity micro:bit v prenájme od neziskovej organizácie Aj Ty v IT, finančný grant bol použitý na nákup nadstavbových komponentov, ktoré ponúkajú ďalšie možnosti a vyššiu úroveň realizovaných aktivít.

Dátum začatia projektu: 15.11.2020

Dátum ukončenia projektu: 15.5.2021

Miesto realizácie projektu: Základná škola s materskou školou Václava Mitúcha, Školská 368/2, Horné Srnie

Aktivity projektu:

1. Zlepšiť výučbu informatiky a informačných technológií na našej škole
        2. Zapojiť dievčatá do aktivít, ktoré zatraktívnia informatiku a štúdium informatiky aj pri voľbe strednej školy
        3. Aktivity v počte 100 hodín sú rozvrhnuté na hodiny informatiky, hodiny krúžkovéj činnosti a prezentačné aktivity

Zabezpečenie dlhodobejšej udržateľnosti projektu: Kooperatívne vyučovanie, rozvoj kritického myslenia. Škola bola zapojená do projektu v rámci platformy eTwinning. Každoročne sa zúčastňujeme na Trenčianskom robotickom dni. Dlhodobejšia udržateľnosť projektu je zabezpečená tým, že programovanie za pomoci micro:bit setov sa stane trvalou súčasťou obsahového štandartu predmetu informatika

Partneri projektu: Aj Ty v IT, Nadácia Pontis, občianske združenie " SPy" a Telekom.