• Výnimočné školy

Názov projektu:     Týždeň vedy a techniky na našej škole

Autori:   Mgr. Helena Galková, Mgr. Helena Mačinová

Predmet/zameranie: Chémia, technika, robotika (lego EV3), senzory pH a teploty, fyzika

Miesto realizácie projektu: Základná škola s materskou školou V. Mitúcha Horné Srnie.

Cieľ projektu:

Cieľom aktivít je rozvíjanie prírodovednej a technickej gramotnosti našich žiakov výskumným spôsobom. Z troch zložiek prírodovednej gramotnosti chceme vyzdvihnúť najmä rozvíjanie spôsobilostí vedeckej práce, ako je formovanie predpokladov, meranie a zaznamenávanie dát a prezentáciu svojich zistení. Tento spôsob výučby nám umožní rozvíjať u žiakov prírodovedné koncepty (vedomosti) a formovať postoje k prírodovednému a technickému vzdelávaniu. Realizovanými aktivitami naša škola očakáva zvýšený záujem u žiakov participovať v rôznych technických a prírodovedných súťažiach, olympiádach a projektoch.

Realizácie projektu sa zúčastňujú žiaci 7. a 8. ročníka na hodinách chémie, biológie, techniky, fyziky a na krúžku Mladý technik.

Realizácia projektu:

20.11.2020 – 30.6.2021

Finančná dotácia bola použitá na nákup:

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Základná súprava 2ks

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Doplnková súprava 1ks