• Beh oslobodenia, čistenie obce a cyklotrasy

• Počasie nám prialo a priatok 29. apríla sme využili športovo a ekologicky. Najskôr naši žiaci odbehli Beh oslobodenia (víťazom blahoželáme) a potom sme sa pustili do čistenia našej obce a cyklotrasy. Poďakovanie patrí všetkým usilovným žiakom a pani učiteľkám. Viac foto nájdete v galérii.

Výsledková listina​​​​​​​ Beh_oslobodenia_2022.docx

• First LEGO League

• V piatok 22. 4. 2022 sa šesť žiakov tímu Fabrickí LegoMajstri z robotického krúžku našej školy zúčastnilo regionálneho kola celosvetovej robotickej súťaže FIRST LEGO LEAGUE v kategórii Challenge (9. až 16 rokov). Témou tohto roka bola nákladná doprava. Žiaci boli hodnotení v štyroch častiach: Robot Game a Robot Design (plnenie misií pomocou robota, ktorého žiaci sami navrhli a naprogramovali), Innovation Project (inovačný projekt s témou nákladnej dopravy) a Core Values (práca v tíme a spolupatričnosť).  V Robot Game sme skončili s 260 bodmi na 4. mieste a náš inovačný projekt, na ktorý sme sa svedomito pripravovali a kreatívne prezentovali patril medzi tri najlepšie. Celkovo sme sa umiestnili na štvrtom mieste a získali sme ocenenie 1. miesto v kategórii Motivate, čo znamená, že náš tím preukázal významné spôsobilosti motivovať svojou prácou a vystupovaním ostatné tímy.

• Beh oslobodenia a aktivity pre našu obec

• V piatok 29. apríla o 10.00 hod. sa naši žiaci na počesť 77. výročia oslobodenia našej obce zúčastnia Behu oslobodenia (víťazi si ocenenie prevezmú v sobotu 30.4. v amfiteátri v parku o 18.45 hod).

Zároveň v tento deň naši žiaci a pedagógovia v rámci Dňa Zeme vyčistia niektoré lokality v našej obci a časť cyklotrasy. Žiadame žiakov, aby v tento deň prišli do školy v športovom oblečení a ak môžu, aby si priniesli rukavice. Žiakov 7., 8. a 9. ročníka žiadame, aby prišli na bicykli.

• Biologická olympiáda - okresné kolo

• Vo štvrtok 22. apríla sa naše siedmačky Petra Kebísková a Janka Vulgánová zúčastnili okresného kola biologickej olympiády. Prezentácie ich projektov Znečistenie planéty a Psoriáza im zabezpečili víťazstvo v podobe 1. a 2. miesta. Srdečne blahoželáme!

• 28. apríl Deň narcisov

• Aj naša škola sa vo štvrtok 28. apríla stane súčasťou zbierky Ligy proti rakovine. Chceme dať onkologickým pacietom najavo, že nie sú vo svojom ochorení sami a že majú našu podporu. Za ľubovoľný príspevok žiaci a zamestnanci školy obdržia žltý narcis - symbol zbierky. Rodičia môžu prispieť prostredníctvom svojho dieťaťa. Ďakujeme.

• Uvoľnenie opatrení v školách

• Od štvrtka 21. apríla 2022 sa zmiernia opatrenia v oblasti prekrytia dýchacích ciest a domácej karantény úzkych kontaktov.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 32/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest  použitím respirátora / rúška v spoločných priestoroch školy a školského zariadenia.

• Chemická olympiáda - okresné kolo

• Žiačky 9. ročníka Anka ŠkrátkováEliška Vavrušová nás už minulý rok v projekte Týždeň vedy a techniky na našej škole presvedčili o svojich zručnostiach v laboratóriu. Tento rok reprezentovali našu školu v okresnom kole chemickej olympiády. Obe sa stali úspešnými riešiteľkami, k čomu im srdečne gratulujeme. Povzbudením pre ôsmakov, ktorí ešte nenašli odvahu zapojiť sa, môžu byť ich slová: "Chemická olympiáda bola pre nás nádherná skúsenosť. Zoznámili sme sa s novými žiakmi, ktorí budú budúci rok možno našimi spolužiakmi a majú podobný záujem o vedu ako my. V inom laboratóriu sme mohli prezentovať získané praktické a teoretické vedomosti. Je super objaviť opäť niečo nové a ako skutoční vedci overovať v laboratóriu svoje predpoklady".

• Okresné kolo PYTAGORIÁDY

• Patrik Chlebana z 8.A sa umiestnil na 1. mieste v okresnom kole P8 a postupuje do krajského kola. Srdečne blahoželáme.

V ostatných kategóriách sa naši žiaci stali úspešnými riešiteľmi: Ján Michalec zo 4.A, Alex Papiernik, Vanesa Kebísková a Simona Chmelinová z 5.A, Sára Zoe Gabrielová a Sebastian Šimák zo 6.A, Vanessa Huňová zo 7.A. Gratulujeme!

• Jarné tvorivé dielne

• Príchod jari a veľkonočných sviatkov si naši žiaci a pani učiteľky spríjemnili tvorením jarných aranžmánov, zdobením vajíčok a pletením korbáčov za pomoci pána košikára. Viac vo gotogalérii.

• FIRST LEGO LEAGUE - robotická súťaž

• Vo štvrtok 31. marca žiaci z robotického krúžku s p. uč. Galkovou zmapovali nákladnú dopravu surovín a produktov v a. s. Cemmac. Pripravujú sa na regionálne kolo medzinárodnej robotickej súťaže FIRST LEGO LEAGUE, ktorej tohtoročnou témou je nákladná doprava. Súťaž má dve časti. ROBOT GAME, kde robot EV3 vykonáva na ihrisku rôzne misie súvisiace s nákladnou dopravou. Druhou časťou je INOVATÍVNY PROJEKT, ktorý žiaci spracujú na základe získaných poznatkov z praxe. Žiaci sa v Cemmacu zaujímali o ťažbu, dodávku surovín, ich spracovanie a prepravu v podniku ako aj dopravu hotových výrobkov k zákazníkom. Ďakujeme p. Ing. Ivanovi Kebískovi, že nás sprevádzal zaujímavou exkurziou a atraktívnym spôsobom nám sprostredkoval informácie o nákladnej doprave v ich spoločnosti.

• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Dňa 4.4. 2022 sa Ondrej Mikuš, žiak 5.B triedy, zúčastnil okresného kola súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa konalo v Melčiciach-Lieskovom. Nášmu úspešnému recitátorovi sa podarilo umiestniť na 3. mieste. Blahoželáme a prajeme ešte veľa podobných úspechov!

• Vynášanie Moreny

• V piatok 1. apríla deti z folklórneho krúžku Kamenček vyniesli z našej dediny Morenu. Živá hudba, veľa spevu a dobrá nálada boli tými správnymi ingredienciami na obnovenie kultúrneho života v našej obci. Viac foto vo fotogalérii.