• Futbal - obvodné kolo

• V stredu 25. októbra sa chlapci 5.a 6.ročníka zúčastnili Obvodného kola vo futbale. Po remíze so ZŠ Svinná a prehre so ZŠ Východná obsadili 3. miesto.

Ani dievčatá sa nedali zahanbiť a vo štvrtok 26. októbra zabojovali vo futbale aj ony. V prvom zápase prehrali proti domácej ZŠ Hodžova 1:4. V druhom zápase vyhrali 1:0 nad ZŠ Horná Súča. Obsadili tak konečné 3. miesto. Za reprezentáciu školy im ďakujeme.

• Október - mesiac úcty k starším

• Mesiac október patrí starkým. Deti z ŠKD ani tento rok nezabudli na starkých v CSS Lipovec a pripravili pre nich malý darček, ktorý im osobne odovzdali minulý piatok a vyčarili úsmev na ich perách.

Okrem toho sa PRVÁCI z ŠKD1 v tomto mesiaci zapojili aj do výtvarnej súťaže organizovanej CVČ Trenčín s názvom „Babka, dedko, ľúbime Vás“. Odoslané obrázky znázorňovali ako najradšej trávia spoločné chvíle so svojími starkými. Všetci im držíme palce, aby sa ich práce páčili hodnotiacej porote.

• Informácia pre zákonných zástupcov žiakov

• PZ SR realizuje v rámci svojich preventívnych aktivít plnenie úloh v súvislosti s ochranou mäkkých cieľov na školách. V tejto súvislosti je v prípade zistenia podozrenia z protiprávneho konania určený kontaktný policajt:

nstržm. Barbora Tretinárová, OO PZ Nemšová, tel. 0961 203955 barbora.tretinarova@minv.sk

• Trenčianske hodiny - školské kolo

• Aj tento rok mali naši žiaci možnosť prezentovať svoj spevácky talent. Víťazmi jednotlivých kategórií sa stali:

I. kat. Kiara Šubertová 2.A, Patrícia Štefaničáková 3.A, Miško Lipták 3.A, Tomáš Húserka 2.B

II. kat. Katka Blašková 5.A, Larka Papierniková 4.A, Ema Prokopenská 5.A, Daniel Tadeáš Lipták 4.A

III. kat. Ondrej Mikuš 7.B, Ema Kašlíková 7.A, Marek Fabuš 7.B, Kateryna Hanych 7.B

Víťazom srdečne blahoželáme!

• Výchovné poradenstvo

• Výchovné poradenstvo na našej škole je určené žiakom, učiteľom a rodičom. Žiaci majú možnosť kontaktovať výchovnú poradkyňu Mgr. Patríciu Hajdákovú každý štvrtok pred vyučovaním v kabinete fyziky v čase od 7.30 do 8.00 hod. a po vyučovaní do 14.00 hod. Činnosť výchovného poradcu je zameraná na riešenie výchovno-vzdelávacích problémov žiakov, ktoré rieši v spolupráci s triednymi učiteľmi, vedením školy, školským špeciálnym pedagógom a pedagogicko-psychologickou poradňou.

• OZNAM SRRZ-RZ

• Na spoločnom rodičovskom združení bol odsúhlasený príspevok rodiča:

1. dieťa 20,- €   2. dieťa 15,- €   ďalšie dieťa už neplatí

Tento príspevok je možné uhradiť u triednej pani učiteľky/učiteľa od 16. do 18. októbra. Po tomto termíne už poplatok rodič uhrádza u pani Fabušovej (pokladníčky SRRZ-RZ).