• Žiaci ocenení starostom obce

• V pondelok 27. júna si dvanásť žiakov, ktorí v školskom roku úspešne reprezentovali školu, prevzalo ocenenie z rúk starostu. Srdečne blahoželáme týmto žiakom: Samuel Jurčo, Matej Kebísek, Šimon Hurák, Ondrej Mikuš, Eliška Vavrušová, Milan Kristín, Peter Jendruš, Patrik Chlebana, Linda Pavlovičová, Simona Chmelinová, Laura Bahnová, Vanesa Kebísková.

• Koncoročné školské výlety

• Nakoľko sa koniec školského roka nezadržateľne blíži, triedy v týchto dňoch absolvujú koncoročné výlety. Prváci sa vybrali na Trenčiansky hrad, starší žiaci na Oravský hrad, do Terchovej a Jánošíkových dier, Vysokých Tatier. Fotografie z týchto výletov postupne nájdete vo fotogalérii.

• Zber papiera - vyhodnotenie

• V tohtoročnom zbere papiera sa nám podarilo vyzbierať 2,3 tony papiera. Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom, starým rodičom a zamestnancom, ktorí sa zapojili. Špeciálne poďakovanie patrí týmto najlepším zberačom: Jakub Kebísek, Jožko Lukajka, Deanka Prosňanská, Eliška Šimíková, Janko Papiernik, Vaneska Huňová, Klaudia Kovačovicová, Patrik Turák, Jonáš Popovič, Miroslav Turák, Alžbetka Chovančíková a Danielka Chovančíková. Výťažok zo zberu bude použitý v rámci projektu "Starý papier - nová kniha" na nákup nových kníh do žiackej knižnice.

• Deviataci sa lúčia

• Deviataci pripravili rozlúčkové tablo, ktoré si môžete prezrieť v predajni textilu. S potešením konštatujeme, že všetci deviataci boli prijatí na stredné školy. V ich ďalšom štúdiu im prajeme veľa šťastia.

• Englishstar

• Žiaci, ktorí si chceli zmerať sily v anglickom jazyku, mali tento rok možnosť zapojiť sa do súťaže Englishstar. Medzi najúspešnejších patrili Michaela Liptáková z 8.A, Sofia Pinďáková z 8.A, Linda Pavlovičová z 8.A, Nela Makovcová zo 6.A, Fabio Jacinto zo 6.A, Samuel Kubíček z 8.A a Milan Kristín z 9.A. Blahoželáme.

• Straty a nálezy

• Vážení žiaci a rodiča, ak spoznávate svoju zabudnutú vec, máte možnosť si ju ešte tento týždeň vyzdvihnúť na lavičke vo vestibule školy. Následne budú tieto veci zlikvidované.

• Keď sa dobrá vec podarí

• V piatok 3. júna zaplesalo na školskom dvore nejedno detské srdiečko. Veď krásne slnečné počasie, množstvo zábavy, dobré jedlo a hudba boli tými najlepšími ingredianciami k oslave Dňa detí. Touto cestou sa chce vedenie školy ešte raz poďakovať rodičom a zamestnancom školy, ktorí sa podieľali na príprave a samotnej organizácii. Viac foto nájdete v galérii.

• Skrátené vyučovanie

• V piatok 3.6. 2022 bude vyučovanie skrátené z organizačných dôvodov nasledovne:

1. stupeň sa učí 3. vyučovacie hodiny (končí 10.45 hod.)

2. stupeň sa učí 4. vyučovacie hodiny (končí 11.40 hod.)

O 14.00 hod. začína program pre deti a žiakov na školskom dvore, žiaci tu obdržia od triednych pani učiteliek poukážku na občerstvenie.