• Vianočná desiata

• Dnes, v posledný deň v škole v roku 2022, pripravili deviataci žiakom aj zamestnancom školy "Vianočnú desiatu". Pridali sa k nim aj šiestaci s vianočným punčom a medovníkmi.To, že nám chutilo a že deviataci boli akční, zapálení pre dobrú vec a pripravili tú pravú predvianočnú atmosféru, je jasné z priložených fotografií (viac v galérii).

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Aj tento rok sa naše dve triedy ŠKD zapojili do vianočnej akcie "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Ukázalo sa, že srdcia detí navštevujúcich ŠKD a ich rodičov sú naozaj veľmi veľké a plné lásky až po okraj. Spoločne sa nám podarilo vyskladať 42 krabíc plných lásky a dohodnúť sa s pani Skúpou (koordinátorkou projektu), aby boli odovzdané starkým v CSS Lipovec v našej obci. Všetkým Vám - rodičom, deťom ŠKD i 7.A, zamestnancom školy, pani vychovávateľkám ŠKD - skrátka všetkým, ktorí akokoľvek pomohli a podporili túto akciu, patrí jedno veľké ĎAKUJEM!

• Školské kolá olympiád a súťaží

• V decembri prebehli školské kolá geografickej olympiády, olympiády v anglickom jazyku a matematickej pytagoriády. Víťazi nás budú reprezentovať na okresných kolách. Držíme im palce a ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zapojili.

• Oznam

• Žiaci 1. stupňa končia vyučovanie vo štvrtok 22.12. o 11.30 hod. a žiaci 2. stupňa o 12.00 hod.

• Vianočná desiata

• Vo štvrtok 22. decembra si budú môcť naši žiaci zakúpiť vianočnú desiatu, punč, čaj a medovníky. Výťažok z tejto akcie pôjde na rozšírenie oddychovej zóny pre 2. stupeň. Rodičia podporte našich šikovných druhostupniarov a vo štvrtok nepripravujte Vašim deťom desiatu vy, ale im dajte malú finančnú hotovosť, aby si desiatu zakúpili v škole. Ďakujeme za podporu :-)

• Výtvarná súťaž - vyhodnotenie

• Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do výtvarnej súťaže spločnosti Vetropack "Fľaša cestovateľka". Spomedzi našich prác boli ocenení Jakub Papiernik z 8.A a Zoja Martonová zo 6.A. Blahoželáme!

• Korčuliarsky kurz

• Pod vedením profesionálnych trénerov mali naši druháci a predškoláci možnosť objaviť v sebe hokejový alebo korčuliarsky talent. Od pondelka do piatku sa na zimnom štadióne v Dubnici nad Váhom postupne zlepšovali, rozvíjali svoje vôľové vlastnosti, otužovali sa. Ich spokojné tváre hovoria za všetko. Viac foto už čoskoro v galérii.

• Vianoce s knihou

• Školská knižnica dáva do pozornosti možnosť zapožičať si knihu na Vianoce v piatok 16. a pondelok 19. decembra ráno od 7.30 do 8.00 a popoludní od 12.35 do 14.00 hod. S jej výberom Vám ochotne pomôže p.uč. Pučeková.

Žiaci sa v januári budú môcť zapojiť do losovania o tri knižné výhry, ak vyplnia krátky formulár o prečítanej knihe. Do kampane Vianoce s knihou sa môžu zapojiť nielen žiaci, ktorí prečítajú knihu z knižnice, ale aj tí, ktorí si knihu nájdu pod vianočným stromčekom. Tešíme sa na Vás. Rodičia podporte deti v čítaní.

• Vianočný koncert

• V pondelok 12. decembra sme sa živou hudbou, vianočnými piesňami a hovoreným slovom naladili na vianočnú atmosféru.

• Adventný čas

• Prednedávnom sme na našej stránke zverejnili oznam o možnosti stať sa novým členom SRNKA BANDU. Bohužiaľ títo mladí hudobníci zatiaľ nových "parťákov" nenašli. Napriek tomu nám všetkým chcú popriať Šťastné a Veselé Vianoce. Neváhajte kliknúť, stojí to za to.

• Divadelné predstavenie v Nitre

• V piatok 2. decembra naši tretiaci a štvrtáci vycestovali za kultúrou. V krásnej budove Divadla Andreja Bagara v Nitre si vychutnali detské predstavenie Robin Hood. Zároveň navštívili Vianočné mestečko.

• Projektové vyučovanie na biológii

• Žiaci 8.A si v praxi vyskúšali, aká náročná je starostlivosť o rastliny už od ich klíčenia. Fazule pozorovali v priebehu 1 mesiaca, zmeny si postupne zapisovali a pochválili sa svojimi pozoruhodnými kúskami.